ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 26 сеп 2017, 03:10

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 29 сеп 2013, 18:30 
Извън линия

Здравейте колеги и съфорумници!

Бих искал да ви помоля за малко помощ с избора на магистърска програма, в която да се запиша. Ситуацията ми е следната - бакалавър съм по специалност, която е доста далеч от компютрите (психология). Тя не се оказа за мен и реших да преспециализирам. По тази причина съм решил да карам изравнително обучение и магистратура във ФКСУ.

Тъй като знам, че качеството на образованието и уменията, които ще получа, зависят главно от мен, от това колко вложа и колко сам търся и се уча, няма да попитам коя специалност е най-лесна или в коя ще ме подготвят най-добре (аз и не търся лесното :) ). Ще ви помоля само за малко повече информация, по възможност на по-разбираем език като за абсолютно незапознат човек като мен :), за следните три специалности:
1. Компютърни технологии и приложно програмиране
2. Кампютърно и софтуерно инженерство
3. Компютърни технологии в нематериалната сфера

Знам, че някои от нещата, които биват преподавани, се припокриват, особено между първата и третата специалност. Разгледах и учебните планове подробно, но не можах да се ориентирам достатъчно добре какво точно се преподава, тъй като не съм запознат с терминологията. Проучвам и в интернет, но ми се искаше да получа информация от хора, които имат директни наблюдения. :) Кандидатствал съм и съм приет и в трите програми и сега имам избор в коя да се запиша.

Отново, моля, споделете на по-прост език (като за мен :D ) по-специфично какво се учи във всяка от специалностите, какъв е фокуса на специалността и с какво се различава от другите две.

Много ви благодаря за помощта предварително!

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 окт 2013, 22:50 
Извън линия

Аз съм малко хейтър на тази тема, но едно е сигурно, каквото и да запишеш резултатът ще е един същ: ще имаш общи предтави от програмиране и ще знаеш дали искаш или не искаш да се занимаваш с това. програмиране има много варианти на от правене на сайтове до правене на програми за винболз. Разликите са големи а не е согувно че ако научиш нещо то непременно ще го ползваш. Пращам ти ЛС на скйапа ми да си поговорим повече после да не те е яд че си записал само защото не знаеш за какво иде реч

Нагоре
МнениеПубликувано: 11 дек 2013, 20:33 
Извън линия

Ако не си запознат с терминологията, по-добре се насочи към магистратура в специалност, в която си по-вещ. Магистърските степени не са за начинаещи, те са за специалисти.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 

Всички времена са UTC+03:00