ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 ное 2017, 05:38

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ТУТ или АИУТ?
МнениеПубликувано: 08 сеп 2013, 17:18 
Извън линия

Здравейте!
Тази година се дипломирах в ТУ Пловдив, Транспортна техника и технологии. Нямам намерение да се занимавам с тази простотия повече, най-вече заради преподавателите и начина им на преподаване. Като цяло идеята ми за развитие от тук нататък е да изкарам кетап за инструктор и да се занимавам с обучаване на кандидат шофьори. Магистратура за тази цел не ми трябва, но аз съм решил да си я изкарам за всеки случай. Колебая се м/у Технология и Управление на Транспорта и Автоматика, информационна и управляваща техника. Първото избрах понеже в такава сфера смятам да се развивам, а второто заради средното ми което е Промишлена електроника и като че ли съм с повече знания и практикум от университета. Идеята ми е дали си заслужава да приравнявам и да си бавя дипломата заради АИУТ. Наясно съм, че с тази специалност ще имам повече реализация на различни места.
Много ще се радвам ако има хора завършили специалностите на който им се занимава да ми отговорят.
1. Заслужава ли си да се насоча ТУТ и също къде в ТУ или Русенския Университет?
2. Или да загубя малко повече време и пари и да приравня АИУТ?
Благодаря Ви предварително!

Нагоре
 Заглавие: Re: ТУТ или АИУТ?
МнениеПубликувано: 05 дек 2013, 20:22 
Извън линия

Ако все още те интересува въпроса който си задал, отговора е следния. Аз лично не знам какво се учи в ТУТ, но мога да ти гарантирам че АИУТ е много интересна специалност, а преподавателите в различните катедри са доста отзивчиви. Мисля че катедра "Системи и управление" е мястото в факултета по автоматика където можеш да научиш най-много. Все пак трябва да те предупредя, че специалността АИУТ, макар и да не е толкова известна като специалностите във ФКСУ и ФТК, е доста трудна, мисля че със сигурност е по трудно от специалностите във ФКСУ, защото трябва да разбираш и от математика. Всичко това важи със сигурност за ТУ-София, в твоя въпрос не си посочил дали мислиш да учиш в ТУ-София или ТУ-Пловдив затова държа да го уточня. Успех!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 2 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00