ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 25 ное 2017, 09:22

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 6 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 13:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте, колеги! Завърших бакалавър КПТМ (Компютърно проектиране и технологии в машиностроенето), МТФ, ТУ-София...искам да Ви попитам, мога ли да запиша магистратура Топлотехника и как стоят нещата...такси, колко време е обучението ..всичко би ми било от полза...Благодаря!

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 14:36 
Извън линия

За съжаление, Alexandyr, няма да мога да те зарадвам! Класирането за магистри навсякъде, по всички Факултети, вече е приключило, има изготвени заповеди и няма възможност за тази година, просто си закъснял! Ако разбира се, искаш да запишеш уч. 2012/2013г. А по принцип, след като си завършил МТФ, трябва да изкараш 1г. подготвително обучение -платено, и след това може да запишеш магистратура 1.5 г. в Топлотехника, но отново платено. Такива са правилата за всички! Таксите за платено обучение мисля, че варираха м/у 1600 лв. и 1800, но не съм сигурна .....но при всички случаи е в този порядък! За ФЕТТ, таксата е 1700 лв - годишна т.е по 850 лв. семестриална.

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 авг 2013, 11:25 
Извън линия

Здравейте! Току що се регистрирах във форума :) Имам едно питане понеже ми е много объркано и не знам къде в ТУ мога да задам въпросите си. Та реших да се допитам и до вас, че сега нали е и отпускарски сезон и не ми вдигат нито в канцеларията на катедрата, нито секретарката на катедрата. Питането ми е следното: Завърших преди 2 години Водоснабдяване и канализация в УАСГ (ВИАС) и ми се ще да запиша втора магистратура Топлотехника, но първо не знам как стоят нещата с кандидатстването и второ се чудя като не съм учила бакалавър в ТУ дали трябва да държа някакви приравнителни изпити и т.н. Предполагам, че може и да не можете да ми отговорите, но поне да ме насочите къде в ТУ мога да изложа запитванията си.

Нагоре
МнениеПубликувано: 13 фев 2015, 13:53 
Извън линия

Балакавърската ми диплома е по Математика и информатика от СУ, при това положение, предполагам, ще трябва да имам някакви изравнителни дисциплини, та някой знае ли колко време общо продължава това обучение? Също така разбрах, че задочно обучение вече няма, редовното доколко е съобразено с това, че все пак повечето хора са работещи :)? Или в противен случай, програмата позволява ли отсъствия? В смисъл кое е задължително за присъствие, кое не? Материалите от обучението дали се качват в интернет (в случай на отстъствие)?

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 юни 2015, 14:01 
Извън линия

За мен това е много добра специалност. Бих я избрала с удоволствие!

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 юли 2015, 13:25 
Извън линия

Аз съм я завършила и в момента съм се реализирала добре в областта. Препоръчвам също.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 6 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00