ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 сеп 2017, 23:06

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 10 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 11 окт 2012, 17:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Здравейте,

интересува ме, кога ориентировъчно се провежда зимната изпитна сесия ? И ако знаете, кои са евентуалните дати за заверка ? Няма да ми навреди ако напишете и за летния семестър ? Благодария

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 08:33 
Извън линия

Muahaha, понятие "ориентировъчно" за провеждане на изпитните сесии НЕ СЪЩЕСТВУВА! Има утвърден график от АС (Акаденичен съвет), където са посочени всички периоди за семестрите, изпитните сесии, ваканции и т.н. Така, че се постарай, да се запознаеш с графиците, и сам/а ще си отговориш на въпроса! Във ФЕТТ напр., тази информация я има на информационните ни табла, но може да погледнеш и в Интернет!Заверката на семестрите , независимо-зимен или летен,се прави в края на съответния семестър и приключва до седем дни след неговото изтичане.Относно датите за изпити, тези графици, се изготвят от Учебен отдел на Университета, и се обявяват, включително и в Интернет, една седмица преди началото на сесията! Ако обаче си абсолвент, бакалавър или магистър, графиците за учебният процес се изготвят от Деканските ръководства и за целта..трябва да получиш инфо от ФА. т.е студентска канцелария или деканат!

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 09:02 
Извън линия

ПП. И още нещо да допълня за датите за изпитите. Отново ще дам пример за ФЕТТ, има заповед от 2006г. още на бившият ни Декан, проф. М. Христов, съгласно която, 10 дена преди началото на изпитната сесия, преподавателите обявяват датите си освен пред кабинетите си, така също, и при секретарките на съответните катедри, за да могат студентите, своевременно да бъдат уведомени! Надявам се, това да е практика и в другите Факултети!

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 09:26 
Извън линия

Разширих, обяснението си по повод заверките, като включих и процедурата за определяне на изпитните дати, но си мисля, че няма да бъде излишно..за някои!

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 11:00 
Извън линия
Потребителски аватар

http://aez.tu-sofia.bg/otcheti/Grafik12-13-mag.pdf
http://aez.tu-sofia.bg/news.htm

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 11:32 
Извън линия

ЕЕЕЕ, Силов електрончик..ама ще ти се "карам" за подсказване...ха-ха...Хайде малко да ги оставим и сами да се потрудят де......

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 окт 2012, 16:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Аве adi да не би ученето да ти е дошло в повечко, излез малко, разведри се, излъжи някой младеж да спи с тебе, ама недей така да раздаваш справедливост без да имаш необходимите права. Този форум е да си помагаме и да не губим време да търсим информация, която може да се предостави от колега, който вече я е открил. Ако си търсех гатанки щях да пиша в друг форум, тук търся точен ясен отговор, какъвто ми написа силовия. Българският манталитет си е такъв, не те упреквам ;)
Все пак ти благодаря и най-вече на силовия.

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 окт 2012, 09:01 
Извън линия

Muahaha, грешно си ме разбрал/а! Последното, което съм искала да правя, това е да раздавам справедливост, най-малкото защото не ме влече, пък съм и доста свободолюбива, за да налагам мнение! Но, това което ме изненада е, че за нещо съвсем елементарно т.е графика за учебния процес, задаваш меко казано, малко смешен въпрос!Аз не съм против това да си помагаме и ако четеш внимателно форума, ще видиш, че съм помогнала на доста хора с отговорите си, ама хайде малко.... да се почете предварително, поровите в сайта пък и не само там, ...и вече когато не можеш да се справиш, да искаш да ти помагат!Считам, че това не е губене на време, даже напротив! Поне аз така мисля, може и да не съм права! Ха-ха..а колкото до спането с младеж, ми не мЪ искат бре...оти съм вече стара за тях...поне два пъти се "нанасят" в годините ми...ха-ха..казвам ПОНЕ...щот е доста повече....ха-ха....А колкото до ученето, училата съм когато трябва...ама учене...от което свят да ти се завие, не е кат туй...сегашното! Желая ти хубав и спокоен ден...и ако трябва ..пак питай....! Вече ще съм по "снисходителна"...така де.....!Съжалявам, за недоразумението!

Нагоре
МнениеПубликувано: 15 окт 2012, 09:56 
Извън линия

Има обаче и нещо вярно в това, което направи като умозаключение, а именно : "Българският манталитет си е такъв, не те упреквам". И ще дам пример, как се процедира в белите държави:

Лятото ми се наложи да отидем с мои близки до френското посолство, защото мой братовчет(19 годишен) спечели конкурс и го приеха в Сорбоната - "Информатика" (Франция) и трябваше да се подадат голям набор от документи, преди заминаването. До тук добре! Започнахме да ги попълваме, но имаше неясни неща за нас! Разбира се, аз си позволих да вляза в техния админ. офис, в посолството, и да попитам! И каква беше моята изненада, когато дамата зад бюрото, много любезно ми отговори, че всичко е изнесено като инфо.... на сайта им, относно конкурса, и не пожела да ми обърне внимание! Е, на мен ми стана много неудобно, тръгнахме си .... тя се оказа права, и вместо за 2 часа, се загуби още един ден, но Той си свърши сам задачата в последствие, просто внимателно прочете всичко, предварително. Ето за това говоря!!Това имах предвид в по-горното си изказване! Така, че според мен , наистина трябва да променин българският манталитет! Ама знам ли...може пък да искам..непосилни неща.... ще поживеем, ще видим...! И моля те, Muahaha, не го разбирай, пак като "раздаване на справедливост", а като елементарно мое желание!

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 дек 2014, 12:47 
Извън линия

Здравейте! Аз уча в друг университет-икономика, бакалавър. Сега ще съм последна година и съм решила да уча в ТУ една от тези две специалности- КСТ или КТПП. Освен самата магистратура ще трябва да мина и една госина приравнителна, само че въпроса ми е какво мислите за тези две специалности, коя от тях си струва повече и по-важното къде е наблегнато повече на програмирането?! Ако някой ми помогне с избора ще съм му много благодарна! :P :)

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 10 posts ] 

Всички времена са UTC+03:00