ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 22 сеп 2017, 09:25

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 29 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Какво се случва?!
МнениеПубликувано: 03 окт 2012, 13:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Изключително съм разочарована от организацията тая година!
Какви са тия срокове, какво е това чудо.. Всичко в последния момент.
(За ЕФ говоря.. за другите предполагам е същото, защото все пак сме в един университет)
До 30-ти на конференция, днес дипломна защита, класиране очакваме в събота, и да сме готови с парите евентуално в понеделник (по последни данни). Очевидно за всички е напълно нормално за 2 дена да извадиш 800-900 лева, ако не са те приели ДП...
За започването на учебната година от 1-ви окт., а не от 15-ти септ.; за това, че ще трябва да УЧИМ и януари, просто не искам да коментирам, защото е просто безумно.. и безсмислено.
Нов ректор, нов график.. така ли се получава?

Споделете при вас как са нещата, интересно ми е дали само аз и колегите ми от ЕФ се ядосваме само или и в другите факултети е същото нещо.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2012, 11:38 
Извън линия
Потребителски аватар

Магистратурата първи курс винаги е почвала по-късно, не ти е виновен новият Ректор :wink: За парите и класирането си права да се ядосваш

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2012, 14:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Добре :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2012, 16:34 
Извън линия

Elektra, преди да се оплакваш (за ЕФ- това е традиция) позаинтересувай се за нормативните документи, които са излезли още месец юни - т.е заповед на ректора. Там точно и ясно се третира плащането за магистратура, където се дава възможност за разсрочено плащане. Има я по факултетите, има я заповедта и пред касата на ТУ. Така че вместо да хленчиш и да говориш глупости, си научи първо задълженията т. е най-вече да ЧЕТЕШ ......и после да мрънкаш!

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2012, 16:40 
Извън линия

ха-ха...а колкото до новия ректор, целия университет знае, че лично на вас от ЕФ ви е слабост...така че казаните неща за него ги пропускаме! Ама ставате смешни...вземете си седнете на задниците и ..мирясайте.....еййййй луд умора нема..... резил..... И ми е чудно Оти януари е безумие да се учи...я виж графиците преди 5-6 г. ...винаги е било така.....и януари и до декември все сте си същите.... я да чуем с колко изпита записва вашия факултет...тази година...като сте толкова учени.....

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2012, 18:12 
Извън линия
Потребителски аватар

човек като има предвид каква им е канцеларията на ЕФ....

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2012, 19:00 
Извън линия
Потребителски аватар

Извинете, че си взех изпитите навреме и защитих навреме и чакам да си дам парите и че изобщо се обадих.. ;) Няма да се повтори.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 окт 2012, 19:19 
Извън линия
Потребителски аватар

P.S.
Скъпа, adi (предполагам, че си от женски пол, ако не е така - извини ме),
преди да ми обясняваш как хленча и как не чета и дрън-дрън, ти можеше да си направиш труда (като много четяща) да видиш http://www.tu-sofia.bg/news/mag.priem/m ... mag-12.pdf ей, <- това нещенце, в което пише цитирам:
"Подаване на документи
от (празно) до 27.09.2012г."

27-ми беше преди ЕДНА СЕДМИЦА(!). Очевидно студентите са последната дупка на кавала и е по-важно да се иде на конференция и да се яде и пие на корем.

За сведения дипломната защита беше вчера СЛЕДОБЯД (за да се наспят, вероятно), а документи за класиране се приемаха днес до 11 часа..

Така, че ректора може да си пуска каквито иска хартийки за четене, чела съм ги всичките (ако пък искаш да знаеш), проблема е в това, което се случва в действителност.

Мерси за вниманието!

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2012, 08:06 
Извън линия

Elektra тъй като и аз не знам мъжко ли си, женско ли си, ще ти говоря в среден род. И така, хайде да започнем от начало:
Първо: "Уважаемо същество", графикът за бакалаври и магистри се приема по предложение на Зам. ректора по УД, след съгласуване с Учебен отдел на ТУ, след това се внася за разглеждане в Учебната комисия към ТУ, след това се внася за разглеждане от АС. Ректорът утвърждава решението на АС. Анадъгму.....Така, че тука да ми говориш за "нов" ректор и нов график....ми звучи най-малкото несериозно, непознаващо регламентите ....и тенденциозно....
Второ: Туй нещо за магистри дето си го лепнало.... не е драго мое пуснато от Ректора , а от вашия факултет. Всички срокове за подаване на документи, класиране и т.н СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ОТ ДЕКАНСКИТЕ РЪКОВОДСТВА НА ФАКУЛТЕТИТЕ И ТЕ СА РАЗЛИЧНИ ЗА РАЗЛИЧНИТЕ ФАКУЛТЕТИ. Така, че вземи и плачи на "рамото" на вашето ръководство, щот туй съобщение си е ваше. Анадъгму.....Таз хартийка си е на ЕФ, не на ректора...
Трето: За таксите....вече казах...вземи си чети заповедите, където има възможност за разсрочено плащане...точно с цел..улеснение на слабите студентите, тъй като добрите отиват в ДП.
И сега да отговорим на въпроса ти...."Какво се случва"? Еми случва се това, че във ЕФ върлува болест с диагноза "нов ректор" и тъй като усещаме, че тя се задълбочава, а пък е и заразна за ЕФ.... препоръка.... БЪРЗО ПРИ ЧИЧО ДОКТОР........

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2012, 10:29 
Извън линия

P.S За сведение на електричките и зъбчатките (има много хубави такива в планината Монсерат - Испания), класирането за магистри във ФЕТТ, вече е готово, студентите са запознати с него..и от понеделник си започват нормални занятия..съгласно "едноличния" график на Ректора...ха-ха.....!!!!!!
Ами то, като са ни добри студентите и си взимат изпитите на редовните сесии и си имаме мислещо Ръководсто на факултета, относно всякакви срокове....ето...че при нас няма проблеми!

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2012, 13:37 
Извън линия

И още един P.S, ама да му помогна все пак на "умното" Elektra. Мило мое, не е вярно, че за два дена трябва да си внесеш таксата. Съгласно ПУД на ТУ, записването на студенти, независимо бакалаври или магистри...СТАВА ДО 2 СЕДМИЦИ ОТ НАЧАЛОТО НА СЕМЕСТЪРА. Така, че и тука мило мое нищо не си разбрало. Сега ти пиша двойка щот се изказваш неподготвено, но следващия път ще бъда още по- строга...може и 1 да не получиш.

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2012, 13:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Върви пикай и легай :)
ДП съм щото съм си зела изпитите и имам достатъчно висок успех ;)

Нагоре
МнениеПубликувано: 05 окт 2012, 13:57 
Извън линия

Ха-ха....ауууууууууууууууу, че вички разбрахме, че си глупавичко и плиткоумно - ДА! Но , че си и НЕВЪЗПИТАНО..... ужас..... в потрес съм...ха-ха., но в същност защо ли не съм изненадана...ха-ха..... милото то....инжИнерче.....

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 окт 2012, 02:20 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Моля ви, да спазваме добрия тон. Мисля, че използваният език само приравнява автора му до обекта на обидите. Забележката ми е и към двамата.

Нагоре
МнениеПубликувано: 06 окт 2012, 17:42 
Извън линия

Elektra от ЕФ, как така си защитила навреме? Навременната защита е през юли, през септември е НЕнавременна защита. Ако си беше свършила работата когато трябва, щеше да видиш, че времето, което се дава за записване за магистър е напълно достатъчно. Относно 800-900 лева - ами спри цигарите (телефона,кръчмите, парцалките и др.) и ще си платиш образованието.
Относно конференцията - хората са се готвели за нея и са правили изследвания една година за да отидат и да презентират постиженията си, как така някакви си изостанали студентчета ще ги спират. Естествено че ще отидат на конференцията, пък защо и да не пийнат и хапнат. В моя кабинет студенти идват най-вече в интервала от 12 до 1 и 30. Аз им казвам: - Абе хора, и доцентите ядат, дайте и ние да хапнем нещо на обед, елате в по-нормално време. А те най-често се изненадват от тази моя НЕЧОВЕШКА молба. А защо идват по това време - ами като станеш в 10 часа, поумиеш се, пиеш едно кафе в едно от 191то заведения в радиус от 3 км. и към 12 цъфваш в университета и всички трябва да ти станат на крака.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 29 posts ]  Отиди на страница 1 2 Следваща

Всички времена са UTC+03:00