ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 ное 2017, 05:39

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 8 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 26 юли 2012, 23:48 
Извън линия

Aкадемична справка на Английски от Технически Университет? Възможно ли е? Kak?

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 юли 2012, 12:40 
Извън линия
Потребителски аватар

Справка е възможна, но не на английски, но можеш да я преведеш. Не знам как стоят нещата в Английски факултет, но в другите е възможно единствено с превод.

Нагоре
МнениеПубликувано: 31 юли 2012, 01:16 
Извън линия

Много ти благодаря zaiche,

Аз имам превод, но е ужасссен...Питам дали няма като услуга в ТУ фирма специализирана в технически превод, за да я преведа отново..моля ако някой има опит и преводът е акуратен..да ми препоръча фирма. Благодаря.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 авг 2012, 14:01 
Извън линия

В ТУ такава специализирана фирма, както ти я наричаш, няма за технически преводи! Ако не ти е спешно в началото на септември се обади в Деканата на ФЕТТ и бих ти препоръчала една фирма на наш завършил вече студент, която се занимава с преводи и легализация на различни документи -дипломи за висше образование, акад. справки и др.. До колкото чувам, тези, които са използвали услугите на тази фирма, са доволни във всяко отношение! Но въпрос на твоя преценка и избор!

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 авг 2012, 22:42 
Извън линия

Преподавателите от езиковия център на ТУ, някои от тях знам, че ги наемат за преводи на технически английски. Ще ти напишат перфектен такъв, само да намериш точния човек. Но в момента сигурно са отпуска.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 авг 2012, 07:50 
Извън линия

E, aз за съжалениe, явно не можах да намеря точния човек, защото преди 1.5 г. ми се наложи, да отида там по същия повод, и ми беше отговорено: "ТРЯБВА ВИ "ЗАКЛЕТ ПРЕВОДАЧ". Надявам се знаете какво е това, поне на Вас да не обяснявам. Възможно е, и просто да не са искали да ми помогнат, не знам...мога само да гадая. Но така или иначе , не ми свършиха работа!

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 авг 2012, 20:08 
Извън линия
Потребителски аватар

Ако искаш да ти е добре преведена дипломата, си я преведи сам и дай на някой "заклет преводач" да ти я завери.
Още нещо във връзка с преводите - на много места в Европа вече не е нужно да имаш апостил на дипломата. Това не пречи обаче на преводачите да се опитват да те подхлъзнат, за да ти вземат 100-200 лв. Добре разучи дали ти трябва такова чудо преди да си им дал пари на тия хиени.

Нагоре
МнениеПубликувано: 29 дек 2014, 13:35 
Извън линия

Времето е от 29ти август до 6ти септември. Ще пуснем допълнително подробна програма на лекциите с разпределението им по дни и зали

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 8 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00