ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 ное 2017, 17:06

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 145 posts ]  Отиди на страница Предишна 16 7 8 9 10 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 юни 2011, 17:50 
Извън линия

Quote:
Някой по нагоре пита дали аз съм кандидатствал за награда. Да, и ще получа, но не с курсова работа или курсов проект.

Аз питам за миналите кампании с какво участва? Ако е било с курсови работи, сигурно си върнал парите. Или си ги взел, но сега си против това.
Кажи с каква разработка си тази година ако не е тайна и как се попада в такива извън учебни проекти?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 юни 2011, 19:04 
Извън линия

Само как разбрахте, че имало толкова много курсови работи извън учебната дейност, не можах да разбера :)

Това че в сайта брояча се увеличава с 1-чка при всеки попълнен формуляр, не означава, че формулярите са точни/приети.

някой пробва ли в канцеларията или при преподавател с курсова работа от учебния процес?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 юни 2011, 22:37 
Извън линия

Deam_Sf написа:
Quote:
Някой по нагоре пита дали аз съм кандидатствал за награда. Да, и ще получа, но не с курсова работа или курсов проект.

Аз питам за миналите кампании с какво участва? Ако е било с курсови работи, сигурно си върнал парите. Или си ги взел, но сега си против това.

Просто не участвах, не че нямах курсов проект.

Quote:
как се попада в такива извън учебни проекти?.

Както на всякъде другаде, със знания.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 15 юни 2011, 12:06 
Извън линия

Аз имам един елементарен въпрос. Вие въобще мислите ли като пишете нещо(към тези,които харесват много новите правила)???? Кандидатстването става от първи курс след 1 семестър,какви знания може да има един студент по това време за да направи каквато и да било разработка,не само да намери някаква стара да смени шрифта,да добави 5 реда от себе си и да я даде? С коя материална база по-точно ще се прави тази разработка? Кой преподавател ще се заеме с теб и тази разработка,за да следи до къде си и какво правиш? И като ще са такива изискванията защо не го казаха по-рано,та тези,които имат повечко мозък в главите да успеят по някакъв начин да направят разработка? Много съм далеч от мисълта,че това са пари от вятъра,защото за да се покрият тези изисквания в ТУ се иска някакво усилие,не сме УНСС,а дори и след като се покрият пак вероятността да се вземат пари е малка!
П.П dik,сподели с нас простосмъртните кой курс си,какъв ти е бил курсовият проект и какъв е сега,просто от любопитство.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 15 юни 2011, 15:03 
Извън линия

dik написа:
Както на всякъде другаде, със знания.

Не съм съгласен. Ела да видиш в Сливен как е - никой не иска да се занимава с теб, колкото и знания да имаш, нито организират състезания, стажове и тем подобни каквито се правят в София.

Между другото разбрах, че всеки университет си определя критериите, по които да се кандидатства за награди. Това за мен си е един вид дискриминация, тъй като всички награди ще се раздадат в София.

Когато се изравнят условията във всички технически университети в страната, тогава ще съм съгласен с тези изисквания.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 15 юни 2011, 19:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Lampard87 написа:

....... нито организират състезания, стажове и тем подобни каквито се правят в София.

Между другото разбрах, че всеки университет си определя критериите, по които да се кандидатства за награди. Това за мен си е един вид дискриминация, тъй като всички награди ще се раздадат в София.

a?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 15 юни 2011, 19:45 
Извън линия

Не знам това със забавянето поради какви причини се е получило, но изискванията за наградите са подигравка. Ако всеки университет сам си ги определя, значи виновни в случая са тези от ТУ.

Аз разбирам, че не може всеки втори да вземе награда, но се получава така че в момента не познавам човек, който ще кандидатсва. Изискванията за успех над 4 и това да нямаш изпити добре. Но да си разбработвал нещо, което хем да не е от учебния процес, пък хем да е обвързано с него, е малко прекалено на фона на това, че парите тази година били повече от миналата... :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 15 юни 2011, 20:04 
Извън линия

Абе истината , е че хората ни дават да усвоим едни 200 000 лв от награди ( и за 2та семестъра) , пък сега вместо да се вземат от студенти ще се върнат в Европа (поне така предполагам).

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 16 юни 2011, 01:23 
Извън линия

Ами запишете се да работите по проекти и ги усвоявайте. ;)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 16 юни 2011, 11:47 
Извън линия
Потребителски аватар

Болна тема станаха наградите този сезон. Двойно ни го вкараха. Да знаех, че ще искат научни разработки, щях да намеря начин, но два семестъра назад...няма как да стане. Аз се обзалагам, че тези пари няма да бъдат усвоени, дори въпросните 8%...освен ако не се намери някаква вратичка в правилата.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 08:26 
Извън линия

Случайно да има някаква промяна при кандидатстването за награди ?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 09:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Сигурно заради голямото реване във форума на ТУ ще има промяна - ИзображениеИзображениеИзображение

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 09:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Осъзнайте се вече, който е работил по проекти работил, ще вземе заветните 200 лева. Парите ЩЕ бъдат усвоени, както се вижда от справката в сайта "Технически университет - София бройки награди - 527
подадени формуляри - 481". На печелившите честито.

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 13:52 
Извън линия
Потребителски аватар

http://tu-sofia.bg/news/spravka-ESF/stip-nagr-zima.pdf
http://tu-sofia.bg/news/spravka-ESF/stip-nagr-leto.pdf

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 14:33 
Извън линия

RaDe0N* написа:
Осъзнайте се вече, който е работил по проекти работил, ще вземе заветните 200 лева. Парите ЩЕ бъдат усвоени, както се вижда от справката в сайта "Технически университет - София бройки награди - 527
подадени формуляри - 481". На печелившите честито.

Всеки може да си подава формуляр, това не значи, че му е заверен от канцеларията и ще участва в класирането. Статистиката отразява подадените в интернет, които са повече от реално тези, които са потвърдени.
Наградите няма да се усвоят по честен начин от повечето одобрени. Точно заради това е недоволството на студентите тук, а не против тези, които реално са участвали в проекти.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 145 posts ]  Отиди на страница Предишна 16 7 8 9 10 Следваща

Всички времена са UTC+02:00