ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 сеп 2017, 04:58

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 145 posts ]  Отиди на страница Предишна 16 7 8 9 10 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 09 юни 2011, 23:51 
Извън линия
Потребителски аватар

dik написа:
ПС. А пък тоя колега по-горе дето си мисли че му се полага награда само защото е студент от ТУ е меко казано жалък. В ТУ има всякакви бездарни идивиди дошли нейде от някое село, които ги интересува само дипломата. Дайте да им дадем на всички награда щот са от ТУ. Смешно.
Явно ми се полага, щом съм го написал. А какъв извод си вадиш ти е без особено значение.

...между другото има доза истина в думите ти. Никак не е изключено ти да си един от индивидите, които визираш по-горе. :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 10 юни 2011, 02:17 
Извън линия

dik написа:
Естествено, че не би трябвало с обикновен курсов проект или курсова работа да се кандидатства за евронаграда. Що за българска глупост. Европейския съюз отпуска парите за студенти със специални умения, които са ги показали чрез участие в редица научни, изследователски или практически разработки, състезания и прочие. Иначе какво би станало, ми то всеки един студент има през семестъра по един курсов проект или курсова работа. Това значи, че всички можем да участваме за награда.

Целите на проекта са следните:
Quote:
Проект „Студентски стипендии и награди” – ІІ фаза (BG051PO001-4.2.04) се изпълнява по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”. Проектът съответства на специфичната цел на програмата за увеличено инвестиране в човешкия капитал чрез по-добро и по-достъпно образование. Вписва се в целите на приоритетната ос 4. „Подобряване на достъпа до образование и обучение”, като планира да допълни и разшири действието на сега съществуващите в Република България политики за студентско подпомагане, осъществявани със средства от държавния бюджет.

Наградите не бяха незаслужени. Разработването на един проект, макар и по учебна програма, изисква познания в дадената област. След изготвянето на такъв проект, той може да бъде приложен и на практика, иначе за какво се учат тези дисциплини? В такъв случай, защо само студентите, които са работили по проекти извън учебния план (в практиката) да имат право да кандидатстват за награда? Ситото в случая, което определя качествата и уменията на студента, е успеха. Именно затова едни от условията са всички изпити да са положени успешно и успеха да е над 4. За отговарящите на условията се провежда класиране. Ето защо в миналата кампания беше възможно да се кандидатства за тези награди равнопоставено за всички.

dik написа:
Това, което се случи предните семестри беше чиста доза българска далавера.

Българска далавера щеше да бъде ако парите не бяха стигнали до студентите или ако не бяха усвоени, което вече щеше да е "Българска работа".

Quote:
Чл. 8.
(2) Студентите удостоверяват пред висшето училище участието си в научни, изследователски или практически разработки или в художествено-творчески дейности с копия от публикации, сертификати, награди и др.

Курсов проект, който може да се приложи в практиката не може ли да се нарече практическа разработка? Ако ли не, би попаднал в категория др. (други). В крайна сметка, ако не се каже изрично, че не може да се кандидатства с проект по учебен план, то тогава подобно тълкуване е вярно.

Ако не е тайна, ти в предишната кампания с какви научи постижение кандидатства за наградата?

Last edited by Deam_Sf on 10 юни 2011, 22:06, edited 2 times in total.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 10 юни 2011, 14:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Подкрепям мнението на Deam_Sf.

btw...няма да е зле да помислим за начин, чрез който да заобиколим ненужните и безсмислени нови правила по отношение на "научните разработки". Някакви идеи....или някой, който е разпитал лелките в канцеларията?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 10 юни 2011, 21:25 
Извън линия

То ако трябваше с "истински" научни разработки да се кандидатства, нямаше много хора да вземат награди. Пък ЕС дава пари, защо тогава да не ги вземем :lol: Подкрепям и горното мнение, курсовите проекти в ТУ не са за подценяване, поне по повечето предмети...

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 юни 2011, 21:18 
Извън линия
Потребителски аватар

Искам да похваля МОН за тазгодишната кампания... Въпреки огромното забавяне на стипендиите и наградите, информацията на сайта им е 90% изчерпателна и много улеснява кандидатстването и оформянето на документите. :)
Особено таблицата тук: http://eurostipendii.mon.bg/?m=6
Поздрави!

П.п. Тези, които кандидатстват за евронаграда, могат да напишат във формулята "Служебна бележка №: " и след като си получат номера от канцеларията, директно да го попълнят със синя химикалка. Проверено е и работи. :)

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 12 юни 2011, 22:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Радио К2 - Интервю с Пламен Славов, координатор на проекта

Фейсбук трикчета|Икономическа социология, любителски блог с материали по социология

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 00:33 
Извън линия

Последно може ли да се кандидатства за награда с курсова работа от учебния процес?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 09:33 
Извън линия

Отиваш в канцеларията с формулярите и служебните бележки. Ако ти ги приемат - свиркаш си. Ако ли не - теглиш им една майна и си излизаш ;) Аз поне такова намерение имам :P

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 09:58 
Извън линия
Потребителски аватар

hand_of_doom написа:
Отиваш в канцеларията с формулярите и служебните бележки. Ако ти ги приемат - свиркаш си. Ако ли не - теглиш им една майна и си излизаш ;) Аз поне такова намерение имам :P
Идейна е тази гавра. В краен случай и аз така ще постъпя с тях. :lol: Дори в служебната бележка ще напиша вместо КР/КП - Научна разработка на тема... :lol:

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 13:28 
Извън линия
Потребителски аватар

beasta написа:
Последно може ли да се кандидатства за награда с курсова работа от учебния процес?

Не!

Фейсбук трикчета|Икономическа социология, любителски блог с материали по социология

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 17:51 
Извън линия

В такъв случей какво правим??? Колко от тук присъстващите са правили някакви разработки,а не курсови работи?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 18:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз се замислям дали няма някакъв начин в служебната бележка да се впише, че е било "научна разработка", а не курсова работа...с малки изменения в заглавието на дейността, естествено с подпис от преподавател. Кой ще ходи да проверява какво е предавано и писано, нали само бележка с номерче искат.

Парите са си наши, трябва да си ги вземем! :lol: Ако реално се изисква научна разработка, много под 8% от парите ще бъдат усвоени.

Говорим за научна разработка направена преди 1 и 2 семестъра. :shock:

Last edited by juslen on 13 юни 2011, 19:10, edited 1 time in total.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 19:08 
Извън линия
Потребителски аватар

А и много късно го казват. Нека да беше година по-рано, да имат студентите стимул да направят нещо. И парите да са по-серозни...

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 13 юни 2011, 23:14 
Извън линия

Ами както се вижда, има над 300 приети декларации за награди...явно има студенти с извън учебна научна дейност. Така трябва и така е редно...проектите се копират от предходни години или един прави, а 10 насосват. Преди 25-30 години, когато родителите ми са учили, е нямало пари и подобни стипендии....а материала и ученето е билоо, без думи. Както казва баща ми, ноща беше ден...взимахме хапчета, за да издържаме без сън, за да учим.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 14 юни 2011, 09:56 
Извън линия

[quote="prateli"]Ами както се вижда, има над 300 приети декларации за награди...явно има студенти с извън учебна научна дейност. Така трябва и така е редно...quote]

Именно! А не някои дет си мислят, че видите ли направил една курсова работа и дай да му дадем награда. Всички сме правили курсова работа, но това не ни прави специални. Специалното е да направиш нещо дето другите не са. Както се вижда от статистиката има и такива студенти. Те трябва да се стимулират. Някой по нагоре пита дали аз съм кандидатствал за награда. Да, и ще получа, но не с курсова работа или курсов проект.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 145 posts ]  Отиди на страница Предишна 16 7 8 9 10 Следваща

Всички времена са UTC+03:00