ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 22 ное 2017, 16:47

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 145 posts ]  Отиди на страница Предишна 16 7 8 9 10
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 14:59 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз вече 6-ти ден се разкарвам с тия проклети награди... Все бележката не била активна, или подписа не бил верен... Тези, които подаваме за награди, нека знаят, че от МОН само чакали да има нещо нередно, та да "започнат виновните". Така че...оформяйте документите внимателно и точно, защото после ще стане мазало, тъй като носим наказателна отговорност за неверни данни. :)
Колегите с проекти от учебния процес да забравят за награди...
Поздрави!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 21:37 
Извън линия

по стара българска традиция, европарите ще бъдат усвоени, разбира се, но само от "специални" хора :)

ако не беше ежеднева практика, можеше да бъдем възмутени :(

Last edited by beasta on 20 юни 2011, 21:46, edited 1 time in total.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 20 юни 2011, 21:39 
Извън линия

BoByS написа:
Аз вече 6-ти ден се разкарвам с тия проклети награди... Все бележката не била активна, или подписа не бил верен... Тези, които подаваме за награди, нека знаят, че от МОН само чакали да има нещо нередно, та да "започнат виновните". Така че...оформяйте документите внимателно и точно, защото после ще стане мазало, тъй като носим наказателна отговорност за неверни данни. :)
Поздрави!

Какво имаш предвид под неактивна бележка/грешен подпис?

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 21 юни 2011, 14:29 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз имам един въпрос по кандидатстването за награда, първо си занасям заверената бележка в канцеларията и от там ми дават номер и попълвам онлайн варианта или обратното :oops: Или въобще как става, защото от обясненията на сайта не ми стана много ясно.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 21 юни 2011, 15:14 
Извън линия

deskata написа:
Аз имам един въпрос по кандидатстването за награда

Quote:
първо си занасям заверената служебна бележка в канцеларията и от там ми дават номер и попълвам онлайн
, след това принтираш от интернет, прилагаш служебната бележка към формуляра и занасяш и 2те в канцеларията.

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 21 юни 2011, 19:06 
Извън линия
Потребителски аватар

killswitch написа:
BoByS написа:
Поздрави!

Какво имаш предвид под неактивна бележка/грешен подпис?

Ами примерно, че преподавателят бил вече пенсиониран и неговият подпис не важал... Което е направо смешно, при положение, че подписът му за заверка важи. :lol:
Друго... Не знам колко човека знаят за това, но служебната бележка е променена (не е както посочената в тая тема). Можете да я изтеглите от индекса на сайта на ТУ, в скролиращия текст, където пише нещо за ЕСФ и има линк към служебната бележка. :)
Колеги, побързайте... Срокът за изваждане на фомуляр е 26-ти, а подаването в канцелариите се извършва до 30-ти включително.
Поздрави!

Нагоре
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 22 юни 2011, 09:26 
Извън линия

Понеже формулаяра ми за награда не е удобрен в сайта на МОН, писах в канцеларията от където ми отговориха следното:

Quote:
Формулярите за награди ще бъдат потвърдени след 29.06.2011 г. Всички подадени документи за награди ще бъдат разгледани от комисия и тя ще каже кои от формулярите да бъдат потвърдени.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 апр 2012, 21:25 
Извън линия

Здравейте, някой да е прочел това - http://eurostipendii.mon.bg/?m=1, и дали се променя по някакъв начин възможността да се кандидаства с Курсови проекти.
Code:
Уважаеми студенти,

Практиката през предходните три семестъра на проекта показва, че усвояемостта на стипендиите е 100 %, докато при наградите тя е значително по-ниска и само през някои семестри стига до 35 – 40 %.

През първата фаза на проекта (2008 – 2010 г.) класирането за стипендии и награди се извършваше на ниво факултет. Това показа някои негативни резултати по отношение на стипендиите, но по отношение на наградите се оказа изключително успешно и доведе до по-голямо усвояване на средства.

В Министерството на образованието, младежта и науката постъпиха множество предложения от висшите училища, от студентските съвети, както и от много студенти класирането за награди отново да бъде на ниво факултет. За да се случи това трябваше да бъде изменена Инструкцията за реда и условията за предоставяне на стипендии и награди по проекта, утвърдена със заповед на министъра.

През м. февруари 2012 г. бе проведена среща на Съвета за наблюдение на проекта, включващ представители на Съвета на ректорите, представители на НПСС и представители на работодателските организации. На срещата бе обсъден въпроса за промяната на Инструкцията и въвеждане на класирането за награди по факултети. Съветът за наблюдение единодушно прие предложението.

Със своя заповед № РД09-282 от 16.03.2012 г . министърът на образованието, младежта и науката утвърди изменение на чл. 4, ал. 3 от Инструкцията за реда и условията за предоставяне на стипендии и награди по проект „Студентски стипендии и награди 2010 – 2012”, съфинансиран от Европейския социален фонд по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2007 – 2013 г.

Съгласно промените, през настоящата кампания за летен семестър на академичната 2011/2012 г. класирането за награди ще се извършва на ниво факултет/основно структурно звено.

Класирането за стипендии остава непроменено – по специалности, тъй като това е изрично посочено в Изискванията, въз основа на които е разписан проекта, както и в Критериите за избор на операция, одобрени на Комитет за наблюдение по ОП РЧР.

Висшите училища са своевременно уведомени за промените. Ще бъде направена и съответната актуализация на софтуерния продукт, чрез който се извършва класирането.

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 апр 2012, 20:21 
Извън линия
Потребителски аватар

А ти тази тема - viewtopic.php?f=17&t=12359 чете ли я? Никой не те спира да напъваш в канцеларията да ти заверят служебна бележка от курсов проект, ако успееш честито, ама надали.....

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 апр 2014, 12:03 
Извън линия

Някой има ли представа откъде мога да сваля примерна бланка или да видя образец на бланка за еднократна евронаграда? Ако някой има информация, моля да пише !

Благодаря предварително .

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 145 posts ]  Отиди на страница Предишна 16 7 8 9 10

Всички времена са UTC+02:00