ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 ное 2017, 17:05

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 54 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано: 26 май 2010, 13:20 
Извън линия

списъците със студентите взимащи награди дали са излезли?
днес минах покрай канцеларията на факултета и ми се стори, че видях списък за първи и втори курс, но нищо повече :?

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 26 май 2010, 13:50 
Извън линия
Потребителски аватар

Kocata написа:
Нищо не е преведено! Това тяхното е само грешки. Първо ти посочват че си одобрен и чакаш превод, после на следващия ред ти посочват пак, че си одобрен, за каква сума и за какъв период. Например - 5 месеца по 100 лв. Тия 100 лв не са наградите, а за каква стипендия на месец сте класирани. Наградите не ги пишат в личната информация.

Колега, не съм сигурен, че това, което казваш е напълно вярно. В УИСС-секцията на моята директория пише, че съм класиран за стипендия по успех и тя..цитирам "Чака превод". Еднократната стипендия за отличен успех (доколкото знам не са раздавани досега много такива през годините) също присъства в списъка ми. При нея е написано "100 лева" там, където по принцип трябва да "чака превод". В банката нищо няма, а на канцеларията на МФ видях бележка, която гласеше, че тези, които имат еднократна стипендия по успех ще я получат със стипендията за месец юни. Тези, които не получават стипендия по успех, но получават еднократна стипендия, ще взимат парите на ръка, в кабинет 11... (не помня точно). Това важи за колегите и колежките от всички курсове. :)
Това е при нас, най-добре се консултирайте с отдела по стипендиите или в съответната канцелария. :)
Поздрави!

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 26 май 2010, 14:44 
Извън линия

Само да уточня, вече съм 5 година студент и всяка година съм получавал еднократна награда за успех, която официално е по повод 24 май. Отделно са давали и няколко пъти допълнителна награда за успех 6.00.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 31 май 2010, 14:19 
Извън линия
Потребителски аватар

Някой виждал ли е заповед залепена някъде за тези награди ?
Не взимам стипендия и ще трябва да си я получа на ръка, та ме интересува дали няма някаква информация вече и да изпусна срока :?

Нагоре

Заглавие: награди
МнениеПубликувано: 31 май 2010, 14:39 
Извън линия

много ми е интересно кога ще кажат на коя дата ще прежедат наградите.От министерството вече са превели парите, но от ТУ се бавят! Много странно защо. :twisted:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 31 май 2010, 14:44 
Извън линия
Потребителски аватар

Еднократни награди за отличен успех, мой човек :lol: Не се говори за еврото тука.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 31 май 2010, 18:45 
Извън линия

А имате ли идея, на базата на оценките от кой семестри се формира средния успех за тези еднократни награди :roll:

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 31 май 2010, 18:56 
Извън линия

mobiles написа:
А имате ли идея, на базата на оценките от кой семестри се формира средния успех за тези еднократни награди :roll:

Очевидно (за мен) на целия успех, защото от последната година имам 5.57 и от последния семестър - пак толкова а средния успех до момента ми е под 5 и нямам награда.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 01 юни 2010, 00:42 
Извън линия

А докога ще се изплащат парите на каса?

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 01 юни 2010, 22:30 
Извън линия
Потребителски аватар

mobiles написа:

Смята се успехът от предходната година. Ако сега си трети курс - смяташ средния успех от 3 и 4 семестър.

Относно мистериозните "награди" в УИСС - не съм убеден, че изобщо става въпрос за награди. При мен просто има два реда - първият се появява, когато студентът е класиран за стипедния, а вторият - когато изплатят част от стипеднията. Доколкото съм забелязал преди, когато изплатят всички стипендии, изчезва първият ред. Във всеки случай едва ли става въпрос за награда в данните в УИСС.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 юни 2010, 19:20 
Извън линия

В УИСС не се обявява информация за наградите. brainiac е прав за успеха който се взима. Взема се средният успех от предходната година. Изключение е 1 курс бакалавър или магистър. Те взимат на база първия си семестър. Например аз сега съм 1 курс магистър и ще взема еднократна награда за успеха си от 1 семестър. Това е така, защото не се дава награда за успеха от 4 курс :)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 02 юни 2010, 19:26 
Извън линия
Потребителски аватар

Значи аз сега завърших 3-ти курс и за еднократна награда ще ми взимат успеха от 3 и 4 семестър ли, т.е. от целия 2-ри курс?

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 03 юни 2010, 02:14 
Извън линия

Днес пред канцеларията на моя факултет (ФТК) имаше изнесени списъци с въпросните награди.За над 5.00 наградата е 180 лв,за над 5.50- 200 лв.На листа пишеше,че съм с успех 5.00,което не знам за кое става въпрос,понеже от предходния ми семестър успеха ми е толкова,както и за цялото ми следване до сега (3 семестъра) също е 5.00.

За предходните 2 семестъра (2-ри и 3-ти) успеха ми е 5.15,така че не са те.

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 04 юни 2010, 15:46 
Извън линия

А някой има ли информация как стои въпросът с тези награди за висок успех във филиала в Пловдив?

ПП. @bratmito - поздрави на тетаджиите :) 8)

Нагоре

Заглавие:
МнениеПубликувано: 31 юли 2010, 10:36 
Извън линия

Някой има ли информация дали са преведени тези награди, защото не мога да си засека по сметката?

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 54 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+02:00