ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 сеп 2017, 04:58

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 54 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 09 ное 2012, 09:01 
Извън линия

Пропуснах едно НЕ..пред искам,,,,, sory!

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 ное 2012, 09:29 
Извън линия

И още нещо, като казвам направена доп. програма, по скоро имах предвид ЗАКУПЕНА, регламентирана (както да речем фин. програма Конто или ....Зебра). Не става дума някой от нашите програмисти да седне и да я направи, щот утре Сметната палата пак ще каже , че не се ползват необх. програмни продукти, валидни за всички Университети, и па нема да има заверка. И нали разбираш, че това не струва 1 лв., както морала на едно лице от ТУ, дето го съди сега, ..... така , че нещата са доста комплексни. Казвам го това само за "протокола" и за сведение!

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 ное 2012, 10:56 
Извън линия

Тук съм напълно съгласен с adi.Не виждам проблем в това всеки да отиде и да си вземе стипендията.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 ное 2012, 13:47 
Извън линия

adi написа:
Не, Deam_Sf, Университетът не е загубил тази си способност (може би както на теб се иска..ха-ха). Но за раздаването на тези еднократни награди, е необходимо да бъде направена доп. програма извън тази, която се използва за текущите стипендии. Много от студентите, (тъй като условията са различни от тези за нормалните стипендии- но сега не ми се обяснява), които сега ще си получат тези 200лв. нямат открита банкова сметка, просто защото до сега не са получавали стипендии, и няма как да ги накарат децата за едни 200 лв. да ходят по банки и да откриват нещо, което може и да не им се наложи повече да ползват. А и до колкото чувам става дума май - за не повече от 400 души. Така, че не се кахъри...и не търси под вола теле..... ама като си те спомням преди 1.5 г. какви ги говореше.и какви ти бяха призивите...по изборите...не се изненадвам.... с което нищо лошо, разбира се искам да кажа....Просто бъди обективен!

Тази допълнителна програма досега беше направена. Само тая година нещо й стана. Студентите с отличен успех едва ли няма да имат нужда от банкова сметка занапред. Замисляй се малко преди да пишеш.
И някакви избори те гонят, не мога да разбера за какво става въпрос.

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 ное 2012, 15:48 
Извън линия

Слушай какво, не ми се обяснява с тебе, защото виждам , че ти трябва да се замисляш! Никаква програма не е направена..не бъркай нещата..казах ти, че това е за редовните стипендии програмата, която няма нищо общо с тези еднократни стипендии, защото може да си с отл. успех, но ако имаш високи доходи..дали ще получиш..стипендия а? Моля те не се излагай!Изобщо не си в час! Още веднъж ще ти повторя...МОЖЕ ДА СИ С ВИСОК УСПЕХ, НО АКО НАДХВЪРЛЯШ ОПРЕДЕЛЕНИТЕ ДОХОДИ НА 1 ЛИЦЕ, ПО НАРЕДБАТА ЗА СТИПЕНДИИ - НЕ ПОЛУЧАВАШ ТАКАВА. ЯСНО! Съмнявам се обаче!

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 ное 2012, 15:58 
Извън линия

t.e прави разлика между редовни и еднократни стипендии т.е НАГРАДИ- простичко закано!

Нагоре

МнениеПубликувано: 09 ное 2012, 17:12 
Извън линия

Разликата е ясна - за наградата няма ограничение по доход. За евростипендиите също! Може би все пак съм в час, а и ти? Следователно, отличните студенти е много по-вероятно да имат нужда от банкова сметка, отколкото да нямат. Само за стипендиите от университета (като тези по заповед 3050/02.10.2012) има ограничение по доход, но повечето семейства в България не получават толкова високи доходи. Следователно, по-вероятно е отличните студенти да имат нужда от открита сметка.

Ама няма какво да ти пиша повече, така и така нищо не зависи от теб.

Нагоре

МнениеПубликувано: 10 ное 2012, 08:31 
Извън линия

Deam_SF добро утро! Спорът ни възникна за КОНКРЕТНА ПАРИЧНА НАГРАДА и за начина на нейното изплащане. Нали така!?? Не говорим тук по принцип! Аз се опитах да дам отговор не защото съм много умна, а просто защото и аз като теб зададох въпрос, аджеба защо няма да се превеждат по банков път в сектор "Стипендии" и те ми отговориха това, което написах. Разликата за тази КОНКРЕТАН НАГРАДА от всички останали, е в това, че днес тя я има, поради финансови възможности на Универститета, утре обаче може и да я НЯМА, поради финансови НЕвъзможности на У-та т.е. тя е нещо ЧЕРЕЗВИЧАЙНО. Освен това, над 50 и повече % ми беше казано, че от тези 400 д. масово са 4-ти курс, които догодина вече "отлитат" ..дай боже да решат и да останат! Но гаранция-Франция. Ето защо за тази КОНКРЕТНА ПАРИЧНА НАГРАДА, няма да има банков превод. Считам, че спорът беше излишен, но нека всеки от нас да си направи изводите! На теб желая хубав уикенд в тази мрачна и неприятна утрин! До скоро!

Нагоре

МнениеПубликувано: 14 юни 2013, 09:53 
Извън линия
Потребителски аватар

http://www.tu-sofia.bg/news/nagradi.pdf

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Тази тема е заключена, не можете да променяте мнения или да публикувате нови отговори.  [ 54 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4

Всички времена са UTC+03:00