ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 22 ное 2017, 16:47

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 9 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 25 фев 2014, 21:43 
Извън линия

Здравейте,

Днес погледнах в сайта на ТУ http://tu-sofia.bg/normativni/zap-stip-leto-13-14.pdf и останах изненадан, че са намалени стипендиите с по 20лв. Някой има ли обяснение за това.
Благодаря.

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 фев 2014, 18:42 
Извън линия

То вече си е гавра, не стига, че трябва да имаш успех, не стига, че те режат по доход (щото искат да вземат кинтите за тях си и не разбирам що не може да вземаш стипендия ако примерно имаш доход от 2000 лева на член от семейството, стипендията е за успех, а не е социална такава), а сега и са ги намалили......да им сера в устата. Тия 350 лева дето уж мога да ги взема, по-добре да ги изработя за 6 дни, отколкото да им гледам тъпите мутри и да събирам документи с дни, щото така някои "умни" глави са решили

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 фев 2014, 18:45 
Извън линия

Стипендиите трябва да са за УСПЕХ като европейските такива и да има квоти за всеки факултет а не тези от МТФ да се класират заедно с тея от СФ......ША ГИ ИЗБИЯЯЯЯЯ

Нагоре
МнениеПубликувано: 12 мар 2014, 07:34 
Извън линия

Не се ядосвай... Ако не ни намалят стипендиите, ще увеличат семестрите ;) Разликата е никаква...

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 мар 2014, 00:47 
Извън линия

да съгласен съм да има разделение на заплащането на семестъра, не може тези дето имат успех над 5 да плащат същата сума с тези дето имат 10 невзети изпита

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 мар 2014, 00:49 
Извън линия

ама това никога няма да го направят защото са заклети комунисти и никой не го е.е за образованието, а за това да си получи заплатата на края на месеца

Нагоре
МнениеПубликувано: 30 мар 2014, 13:54 
Извън линия

Това с намалените стипендии е едно на ръка - надали някой, някога ще ни даде обяснение. Някой може ли да ми разясни как се формират точките за отпускане на стипендия? Миналият семестър имах успех 5.15 и доходите ми бяха с 30 лева под горната граница. За съжаление не се намерих в хартиеният списък пред вратата, който беше сортиран по точки. Погледнах и никъде не намерих класирания в интернет, нито пък формула, по която се смятат въпросните точки. След като влезнах в отдел стипендии и зададох учтиво въпрос да не е станала някаква грешка, двете лелки ми се накараха, че при тях грешки не ставали и дохода сигурно ми е бил 500 лева. Наистина беше горе долу толкова (нормално-все пак работя и си декларирам доходите) и за това зададох логичния въпрос по каква формула се смятат точките, по които се класират студентите. Отговорът беше: "Формулата е висок успех и ниски доходи!". Като попитах за коефициенти пред тези очевадни величини ми беше казано, че не могат да ми отговорят. Тогава продължих да упорствам и попитах защо не се качват резултатите в интернет, както се прави с европейските стипендии. Отговорът отново ме изуми: "За какво са ти в интернет като ги има пред вратата.". Според мен е елементарно да се качи един URL с PDF файл, което ще улесни търсенето и разкарването до третият етаж на първи блок. За съжаление не съм човек, който може да се разправя и след 10 минути нерви ми намекнаха да не ги занимавам повече с глупости :D Та ако някой може да ми отговори на тези два въпроса (формулата за точките и защо не се качват списъците в интернет) ще съм му много благодарен и няма да ескалирам нагоре по системата. Не казвам че са ме излъгали или нещо такова, но лично мене такава задкулистност адски много ме дразни.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 апр 2014, 20:15 
Извън линия

Трябва да си стабилно под границата за доходите,за да се класираш. От личен опит го знам, бил съм и със 60 лв под границата и пак не бях класиран.

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юни 2014, 18:45 
Извън линия

Смятат се някакви коефициенти от доход и успех и така се формират точките.. Иначе... колкото до канцеларките :D Е пак добре, че не им дават пушки, че щяха да ни изпозастрелят, защото им отнемаме от времето за редене на пасианси :D

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 9 posts ] 

Всички времена са UTC+02:00