ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 сеп 2017, 05:09

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 13 окт 2013, 17:28 
Извън линия

Здравейте! Имам запитване отностно документите за доход за редовните стипенндии.
1.Ситуацията е следната - имам сестра, която е пълнолетна, безработна и НЕ учи - трябва ли ми бележка за доход от нея и тя "брои" ли се за член на семесйтвото след като е пълнолетна (неомъжена, без деца и т.н).. тоест включвам ли е нея при деленето на крайния доход на семесйтвото
2.Майка ми е работила 2 месеца от 6те, които трбява да попълня. След това още два месеца е била безработна и нерегистрирана в бюрото по труда (тоест 3 и 4 месец) и чак на 5тия месец се е регистрирала. Та интересува ме за 3 и 4 месец как трябва да се попълнят документите? Аз описах някаква декларация от типа "не е получавала доходи и не е била регистрирана", но не знам дали ще свърши работа.. Някой ако е наясно какво се прави в такава ситуация нека пише, защото 450лв. не са малко пари..

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 ное 2013, 11:35 
Извън линия

мен също ме интересува това

Нагоре
МнениеПубликувано: 08 ное 2013, 15:22 
Извън линия

Отговорите на поставените въпроси са следните:
По т. 1. Сестра ти НЕ се счита за член на семейството ти и НЕ участва при изчисляване на дохода.
По т.2 Трябва да си представил документи за 2-та месеца, когато майка ти е работила, както и документ от Бюрото по труда за съответния месец/и. След това, всички специфични случаи (като твоя и не само) се дават на Комисия за стипендиите, където се разглеждат КОНКРЕТНО и се излиза с решение за всеки отделен казус . По принцип собственоръчно подписани декларации, независимо за какво са, до колкото знам, не се уважават. Така че - сега седиш и чакаш! Поздрави и да имаш късмет!

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 

Всички времена са UTC+03:00