ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 23 сеп 2017, 04:59

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 23 юли 2013, 00:41 
Извън линия

Търсих други такива теми,но не можах да намеря за конкретния случай,в който се намирам.Отпускат ли се стипендии по т.6 за студенти с един родител,който не е инвалид(докато завърших средното си образование получавах стипендия,която ми се полага от МОН) - и ако,да,възможно ли е да я получавам още със започване на обучението си в университета?

Нагоре
МнениеПубликувано: 27 юли 2013, 16:55 
Извън линия

Аз като се записвах ми казаха, че може да получаваш такава стипендия стойността е 50 лв, но четох във форума , че е 80 лв затова не съм сигурна колко пари са. Ще почнеш да я получаваш след 1ви октомври, но естествено трябва да попълниш някаква бланка или нещо подобно и условието е , че трябва всички изпити да са ти взети за да я получаваш през годините :)))))

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 юли 2013, 21:16 
Извън линия

На мен ми казаха, че е различно през годините. Преди 5 години е била по 90 лв, но сега естествено колкото се може по-малко. В канцеларията ми казаха, че е 50 лв. На всичкото отгоре, ако я взимаш нямаш право да участваш за други стипендии, например Европейската - 600 лв, но тя е при успех. Също така ако получаваш този вид стипендия и друга помощ, ТУ не ти покрива здравните ти осигуровки, което е пълен абсурд. Аз съм учила в частен колеж, взимала съм една наследствена пенсия, европейска стипендия и плюс това са ме осигурявали. По закон където учиш, трябва да те осигуряват.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 

Всички времена са UTC+03:00