Стипендия за студент само с един родител(не е инвалид)

Moderator: Глобални Модератори

Post Reply
b00mkin

Стипендия за студент само с един родител(не е инвалид)

Post by b00mkin » 23 Jul 2013, 00:41

Търсих други такива теми,но не можах да намеря за конкретния случай,в който се намирам.Отпускат ли се стипендии по т.6 за студенти с един родител,който не е инвалид(докато завърших средното си образование получавах стипендия,която ми се полага от МОН) - и ако,да,възможно ли е да я получавам още със започване на обучението си в университета?

Мариам

Re: Стипендия за студент само с един родител(не е инвалид)

Post by Мариам » 27 Jul 2013, 16:55

Аз като се записвах ми казаха, че може да получаваш такава стипендия стойността е 50 лв, но четох във форума , че е 80 лв затова не съм сигурна колко пари са. Ще почнеш да я получаваш след 1ви октомври, но естествено трябва да попълниш някаква бланка или нещо подобно и условието е , че трябва всички изпити да са ти взети за да я получаваш през годините :)))))

sskysi

Re: Стипендия за студент само с един родител(не е инвалид)

Post by sskysi » 28 Jul 2013, 21:16

На мен ми казаха, че е различно през годините. Преди 5 години е била по 90 лв, но сега естествено колкото се може по-малко. В канцеларията ми казаха, че е 50 лв. На всичкото отгоре, ако я взимаш нямаш право да участваш за други стипендии, например Европейската - 600 лв, но тя е при успех. Също така ако получаваш този вид стипендия и друга помощ, ТУ не ти покрива здравните ти осигуровки, което е пълен абсурд. Аз съм учила в частен колеж, взимала съм една наследствена пенсия, европейска стипендия и плюс това са ме осигурявали. По закон където учиш, трябва да те осигуряват.

Post Reply