ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 20 сеп 2017, 03:27

Всички времена са UTC+03:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Стипендия за 6.00
МнениеПубликувано: 28 яну 2012, 18:32 
Извън линия

Здравейте,

Първи курс съм и има един въпрос на които даже от канцеларията не могат конкретно да ми отговорят. Затова реших да пиша тук, може някой да е попадал в тази ситуация и вече да е разбрал как стоят нещата. Въпросът ми е:

При образуването на стипендията за 6.00 включват ли се оценките от контролните, които сме правили през семестъра (текущите оценки)?

Другият ми въпрос е ако кандидатствам за стипендия при успех от 5.50 до 5.99 конкурирам ли се със студенти, които кандидатстват за стипендия с успех от 4.00 до 5.49? И до каква степен дохода на член от семейството е решаващ?

Благодаря ви за отделеното време!

Нагоре
МнениеПубликувано: 28 яну 2012, 22:45 
Извън линия
Потребителски аватар

Включват се оценките от нещата, които са написани в учебния план на дисциплината.
Оценката може да дойде от три места:
"И" - изпит
"ТО" - текуща оценка
"КП" - курсов проект
В учебния план е написана всяка една дисциплина дали е на изпит или е на текуща оценка. Ако е на текуща оценка, обикновено се правят няколко контролни и преподавателя си има някаква методика, по която прави главната оценка.
Ако е изпит, а правите някакви контролни, то това са измишльотини на преподавателя и дали оценките ще влизат в крайната оценка от изпита знае само той.
Ако предмета е на текуща оценка - да, включва се. Ако имаш курсов проект (а той винаги е написан в учебния план) - да, включва се.
Тези неща важат не само за "6.00" ами и за всяка една друга стипендия.

Колкото до втория ви въпрос.. там нещата са много сложни и мисля, че никой студент не ги знае. Има някакви формули, по които се смятат така наречените "наказателни точки". В зависимост от тези точки се определя колко пари ще взимаш. Не знам дали тези с най-много точки ще взимат най-много пари или тези с най-малко точки ще взимат най-много пари, но се подреждат: Първо се заемат местата за 90 лева, а после за 60лв.

Ако се питаш дали има вероятност някой който 4,20 и малък доход, да вземе пари, а друг който има 5,80 и голям доход - да не вземе пари ?! Мисля,че това е невъзможно. При образуването на тези наказателни точки много по-голяма сила има успехът пред дохода.

Нагоре
МнениеПубликувано: 20 фев 2013, 00:36 
Извън линия

Аз съм с точно 5.50. Тъй като за над 5.50 са ограничени, ако не успея да взема 90лв, автоматично кандидатствам за 60лв, нали?

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 3 posts ] 

Всички времена са UTC+03:00