ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 22 ное 2017, 22:29

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 58 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 03 сеп 2011, 13:40 
Извън линия
Потребителски аватар

В някоя от финландските държави ги бяха забранили, няма ги и по рафтовете по магазините. Като искаш цигари - първо показваш личен документ, че си пълнолетен, после ти казват дали имат или не. Забранени са и за пушене на обществени места или където може да те видят. Всичко това за избягване на случаи като горните и тия с лапетиите, да гледат от по-големите и да пушат и те за гъзария :lol: Както се казва, очаквайте скоро и по вашата телевизия :lol:

Нагоре
МнениеПубликувано: 16 сеп 2011, 20:50 
Извън линия

Докато в бюджета влизат милиарди от акциз, докато пушенето създава болни хора да подхранва машината на здравеопазването и други индустрии, зависими пряко и косвено от този навик, то няма да бъде забранено. Е, ако сме като Финландия да открием още едно голямо нефтено находище, можем да си позволим да не разчитаме на вредните навици на хората да крепим финансите. Дотогава държавата не ви праща много, много здраве.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 ное 2011, 13:12 
Извън линия
Потребителски аватар

Аз лично съм изключително против пушенето на територията на университета. Писнало ми е да влизам в дори в кабинетите на преподавателите и отвътре да ме удри ужасна смрад на цигари. Това е просто неприемливо.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 ное 2011, 13:20 
Извън линия
Администратор
Потребителски аватар

Крайно време е да се монтира централна пожароизвестителна система и да ги видя после как ще се крият по мишите дупки за по някоя цигара. За съжаление културата на повечето пушачи е свинска и моля нека никой не се засяга, нищо лично - просто това е общото впечатление.

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 ное 2011, 13:23 
Извън линия
Потребителски аватар

Напълно съм съгласен с теб! Не може някои хора да си правят, каквото си искат за сметка на останалите. На мен ми е адски неприятен цигарения дим, но трябва да го търпя не само по кафетата и дискотеките, но и в университета ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 10 дек 2011, 17:33 
Извън линия

То да бяха само первазите ....

Нагоре
МнениеПубликувано: 19 дек 2011, 21:45 
Извън линия

редно е да се вземат мерки... аз съм от културните пушачи и се съобразявам с останалите

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 яну 2012, 20:05 
Извън линия
Потребителски аватар

така трябва колежке. И аз гледам да не досаждам на околните с вредния си навик и винаги си пуша навън. Даже когато съм на кафе с приятели ако те не пушат сядаме в отделение за непушачи и ако толкова много преритам за цигара излизам навън :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 04 яну 2012, 12:01 
Извън линия

Ужас !

Нагоре
МнениеПубликувано: 23 яну 2012, 20:32 
Извън линия

Жалко за хората, които искат да получат висше образование, а си гасят цигарите там където не трябва.

Изображение

Изображение

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 09 фев 2012, 02:02 
Извън линия

Мерси определено ще ни е полезен !

Нагоре
МнениеПубликувано: 22 юли 2012, 20:34 
Извън линия

RaDe0N*

1-во. Дозата прави отровата. Една цигара на ден подобрява кръвообръщението.
2-ро. Аз почнах да запалих първата си цигара от интерес, интересно ми беше да разбера какво е усещането и т.н. А и преди това се бях зарибил с лула/наргиле. По-късно почнах да пуша, за да убивам времето, когато седя в кафене и чакам момиче, закъсняващо половин 1 час. Аз съм човек, който пие доста течности и ако обърна всички цигари в алкохол/безалкохолно, то 3 цигари ми излизат около 3 коли да речем, 3 коли по 1 лв (тогава) бяха 3 лева, е тогава и една кутия цигари беше толкова, ами замисли се?
И сега пуша, защото ми е приятно, ако не пуша 1 ден, никакъв не е резултатът, ако не пуша 2 месеца също. Като имам пари пуша, като не не. И въпреки всичко винаги съм си хвърлял фасовете в коша, ако няма такъв съм ги събирал в нещо и съм си ги слагал в джоба до първия срещнат кош. За пушене в сгради освен в нечия частна собственост изобщо не съм си и помислял, дори и у нас избягвам да пуша.
Всичко опира до култура и съобразителност.

Нагоре
МнениеПубликувано: 18 дек 2012, 17:59 
Извън линия

Можете да видите в кои държави има забрана за пушене в статията.

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 58 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4

Всички времена са UTC+02:00