ТЕХНИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ - СОФИЯ

ДИСКУСИОННИ ФОРУМИ
В момента е 22 ное 2017, 22:28

Всички времена са UTC+02:00

Създай нова тема  Reply to topic  [ 58 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 15:30 
Извън линия

Ми това да пушиш на места забранение за пушене е първото грозно второто е до манталитет :)

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 15:35 
Извън линия
Потребителски аватар

И трето - до нерви... Не съм пушач, но познавам хора, които стават бесни и агресивни ако не могат да си запалят цигарата на момента - не са много, ама и тоя случай го има. Все пак не вярвам всички в ТУ да са такива.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 16:14 
Извън линия

Не обичам пушенето, за пушачите нямам думи.По-добре е без тях :-D

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 16:46 
Извън линия
Потребителски аватар

Raven написа:

Тва, че ти не пушиш, не означава, че целия свят не трябва да го прави, осъзнай се малко ;)

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 16:59 
Извън линия

Misssixty931 написа:
Raven написа:

Тва, че ти не пушиш, не означава, че целия свят не трябва да го прави, осъзнай се малко ;)

Това може и така да е но пученето е много вредно,а пушачите не го възприемат по начина по който трябва затова за тяхно собствено добро пушенето трябва да се забрани даже това да означава да им се отнеме избора по въпроса.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 17:17 
Извън линия
Потребителски аватар

Raven написа:
Misssixty931 написа:
Raven написа:

Това може и така да е но пученето е много вредно,а пушачите не го възприемат по начина по който трябва затова за тяхно собствено добро пушенето трябва да се забрани даже това да означава да им се отнеме избора по въпроса.

приемаме си го много правилно и сме преценили, че си поемаме риска, все пак са си легални, пушенето е един от най-старите навици, на хиляди години, не мисля, че си човека, който да определя какво трябва и не трябва по-въпроса, още повече, че си непушач, вие мислите различно ;)

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 18:24 
Извън линия

Quote:

Quote:
Quote:

приемаме си го много правилно и сме преценили, че си поемаме риска, все пак са си легални, пушенето е един от най-старите навици, на хиляди години, не мисля, че си човека, който да определя какво трябва и не трябва по-въпроса, още повече, че си непушач, вие мислите различно ;)

Щом казваш,като по умен отстъпвам безмислени спорове не ми се водят пък и снимките сами говорят за ,,културата'' на пушачите.

Нагоре
МнениеПубликувано: 01 сеп 2011, 22:16 
Извън линия

Misssixty931 написа:
...все пак са си легални...

Легални друг път, забранени са на обществени места, кафенета и тн по цял свят.

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 сеп 2011, 02:35 
Извън линия

Това няма значение дали си пушач ,,, или не просто е грозно да се пуши на забранени места лично за мен ,,, все едно до WC-то да влизаш с цигара ...

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 сеп 2011, 16:19 
Извън линия
Потребителски аватар

simonka написа:
Това няма значение дали си пушач ,,, или не просто е грозно да се пуши на забранени места лично за мен ,,, все едно до WC-то да влизаш с цигара ...

Еми, че аз у нас сяка сутрин с цигарка си влизам... айде де, няма да давам пари за активия. (това последното е шега)
Според мен е най-правилно да си има места за пушачи и за непушачи. Преди да се забранят цигарите ще трябва да се забрани алкохола, който е доста по-вреден btw...

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 сеп 2011, 17:08 
Извън линия
Потребителски аватар

vesko_aleksandrov написа:
Misssixty931 написа:
...все пак са си легални...

Легални друг път, забранени са на обществени места, кафенета и тн по цял свят.

След като се продават в 80% от магазините, че дори и в заведения - да, легални са ;). Това вече, къде и как ще пушиш, си е въпрос до възпитание и култура (аз лично дори и вкъщи не си позволявам да запаля). Но да кажеш, да ги няма пушачите и прочее, само защото ти не пушиш, не ми изглежда редно. А че в едни университет е грозно да се пуши, това е така... но най-вече вината е в тези, които са дали примера за това и които са го позволили!!!!

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 сеп 2011, 19:41 
Извън линия
Потребителски аватар

Мда трябва да има места за пушачи и за непушачи в това спор няма. Бтв много би ми било интересно Misssixty931 каква е причината да пушиш? И ако сега е, че вече си пристрастена, тогава нека да перифразирам - защо започна да пушиш? Ако се направи анкета и повечето пушачи от нашето поколение отговорят честно би било много интересно...............

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
МнениеПубликувано: 02 сеп 2011, 20:46 
Извън линия
Потребителски аватар

RaDe0N* написа:
Мда трябва да има места за пушачи и за непушачи в това спор няма. Бтв много би ми било интересно Misssixty931 каква е причината да пушиш? И ако сега е, че вече си пристрастена, тогава нека да перифразирам - защо започна да пушиш? Ако се направи анкета и повечето пушачи от нашето поколение отговорят честно би било много интересно...............

Така и така оспамих темата... значи, бях на 13 години и дойдох на гости при баба ми в Петрич (тогава все още живеех в Гоцето) и честно да кажа, много мразех цигарите... и имах една братовчедка, дето си бяхме все заедно.. и тя ми постави ултиматум, ако не пуша с нея, че няма да седи при мен... първоначално се дърпах, ма веднъж ми стана любопитно и запалих... от първата дръпка си гълтах дима... хахаха, дори не се закашлях.. зави ми се свят,, но беше приятно, а самия дим гъделичкаше в гърлото ми.. и така с нея пропуших.. хем стабилно, по 10 цигари на ден си пафках.. след като се прибрах в Гоце Делчев, месец два не пуших.. и веднъж една фр ми вика, ай да си купим цигари... на мен толкова ми и трябваше вече... 2 октомври 2006 година, няма да го забравя...от този ден нататък, няма и ден в който да не съм пушила, обичам цигарите, дразни ме само, че ми празнят много джоба... Ето ти първия участник за анкетата хахахаха

Изображение

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 сеп 2011, 10:28 
Извън линия
Потребителски аватар

RaDe0N* написа:

Е то какво ще ти е интересно. Има две възможности - за гъзария или покрай приятелите. Аз започнах покрай приятели и след това ги продължих за гъзарията... пуша вече 5-6 години - по навик.

Нагоре
МнениеПубликувано: 03 сеп 2011, 12:36 
Извън линия
Потребителски аватар

Под "интересно" имах предвид смешно и глупаво, но понеже не исках да обиждам никой избрах да се изразя по-този начин и явно даде ефект. И какво почвате заради смешни, направо глупави причини един навик, който не само вреди на здравето ви, ами вреди и на здравето на вашите близки, които са покрай вас докато пушите (Да това е вярно има доста случаи на заболели от рак на белия дроб членове на семейството на пушачи, като самите те не са пушили никога - каква ирония на съдбата...), плюс в близко бъдеще може да навреди на кариерата ви (да и това почва да се говори вече, че непушачите са предпочитани защото работят средно по около час (спестен от 20х3 минутки за "по цигарка") повече отколкото пушачите), вреди ви и на психиката (доста е неприятно като ти свършат а наблизо няма магазин, направо "изкрейзваш") и ви вреди на финансите, само някой "благословени (откъм финанси)" индивиди като сметнат колко пари са издали до сега за цигари, не им става тъжно.....

Колкото до легализацията - те са по-легални от другите наркотици само защото ефекта не им е толкова силен (изключвам ефекта на пристрастяване), толкова очебиен и не е толкова вреден поне в близкото обозримо бъдеще вредата я има, ама след 10-20 години. Иначе спрямо бизнеса са си направо гениални продават ти отрова, която си купуваш цял живот.....

И к'ъв е плюса ? Че си по-печен в компанията като пафкаш бяло боро ли ? Май това вече се изтърка..... и какво остана само онези неща които съм написал по-горе, е като ги прочетете пак, като ги осмислите за 5 минути, кажете честно не съжалявате ли че изобщо сте пропушили ?

calc
The COOL Google Chrome

Нагоре
Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Reply to topic  [ 58 posts ]  Отиди на страница Предишна 1 2 3 4 Следваща

Всички времена са UTC+02:00