ТУ - ВУЗ или ПЕПЕЛНИК?

Теми и въпроси за обсъждане в студентския съвет

Moderator: Глобални Модератори

Милен

Re: ТУ - ВУЗ или ПЕПЕЛНИК?

Post by Милен » 03 Sep 2011, 13:40

В някоя от финландските държави ги бяха забранили, няма ги и по рафтовете по магазините. Като искаш цигари - първо показваш личен документ, че си пълнолетен, после ти казват дали имат или не. Забранени са и за пушене на обществени места или където може да те видят. Всичко това за избягване на случаи като горните и тия с лапетиите, да гледат от по-големите и да пушат и те за гъзария :lol: Както се казва, очаквайте скоро и по вашата телевизия :lol:
Memento Mori!
Ремонт аудио-видео техника, компютри|skype: fanat_ot_gorata

yavkata

Post by yavkata » 16 Sep 2011, 20:50

Докато в бюджета влизат милиарди от акциз, докато пушенето създава болни хора да подхранва машината на здравеопазването и други индустрии, зависими пряко и косвено от този навик, то няма да бъде забранено. Е, ако сме като Финландия да открием още едно голямо нефтено находище, можем да си позволим да не разчитаме на вредните навици на хората да крепим финансите. Дотогава държавата не ви праща много, много здраве.

RedBlood

Post by RedBlood » 23 Nov 2011, 13:12

Аз лично съм изключително против пушенето на територията на университета. Писнало ми е да влизам в дори в кабинетите на преподавателите и отвътре да ме удри ужасна смрад на цигари. Това е просто неприемливо.

Yordan Yordanov
Администратор

Post by Yordan Yordanov » 23 Nov 2011, 13:20

Крайно време е да се монтира централна пожароизвестителна система и да ги видя после как ще се крият по мишите дупки за по някоя цигара. За съжаление културата на повечето пушачи е свинска и моля нека никой не се засяга, нищо лично - просто това е общото впечатление.

RedBlood

Post by RedBlood » 23 Nov 2011, 13:23

Напълно съм съгласен с теб! Не може някои хора да си правят, каквото си искат за сметка на останалите. На мен ми е адски неприятен цигарения дим, но трябва да го търпя не само по кафетата и дискотеките, но и в университета ...

koudi

Post by koudi » 10 Dec 2011, 17:33

То да бяха само первазите ....

allina

Post by allina » 19 Dec 2011, 21:45

редно е да се вземат мерки... аз съм от културните пушачи и се съобразявам с останалите
Модератор: Подписът е редактиран (I.6).

student90

Post by student90 » 02 Jan 2012, 20:05

така трябва колежке. И аз гледам да не досаждам на околните с вредния си навик и винаги си пуша навън. Даже когато съм на кафе с приятели ако те не пушат сядаме в отделение за непушачи и ако толкова много преритам за цигара излизам навън :)

biki

Post by biki » 04 Jan 2012, 12:01

Ужас !

Deam_Sf

Post by Deam_Sf » 23 Jan 2012, 20:32

Жалко за хората, които искат да получат висше образование, а си гасят цигарите там където не трябва.

Image

Image

Image

sevdalin

Post by sevdalin » 09 Feb 2012, 02:02

Мерси определено ще ни е полезен !
TECHNICAL UNIVERSITY OF SOFIA - FOR - FOREIGN STUDENTS
Sofya Teknik Universitesi

kalata23

Post by kalata23 » 22 Jul 2012, 20:34

RaDe0N*

1-во. Дозата прави отровата. Една цигара на ден подобрява кръвообръщението.
2-ро. Аз почнах да запалих първата си цигара от интерес, интересно ми беше да разбера какво е усещането и т.н. А и преди това се бях зарибил с лула/наргиле. По-късно почнах да пуша, за да убивам времето, когато седя в кафене и чакам момиче, закъсняващо половин 1 час. Аз съм човек, който пие доста течности и ако обърна всички цигари в алкохол/безалкохолно, то 3 цигари ми излизат около 3 коли да речем, 3 коли по 1 лв (тогава) бяха 3 лева, е тогава и една кутия цигари беше толкова, ами замисли се?
И сега пуша, защото ми е приятно, ако не пуша 1 ден, никакъв не е резултатът, ако не пуша 2 месеца също. Като имам пари пуша, като не не. И въпреки всичко винаги съм си хвърлял фасовете в коша, ако няма такъв съм ги събирал в нещо и съм си ги слагал в джоба до първия срещнат кош. За пушене в сгради освен в нечия частна собственост изобщо не съм си и помислял, дори и у нас избягвам да пуша.
Всичко опира до култура и съобразителност.

Post Reply